[MUSIC] Clean Bandit – Rather Be feat. Jess Glynne

Dnes jsem poslouchal rádio a předevčírem jsem byl označen za pi*u v komentáři u článku o hudebním failu. Dvě na první pohled naprosto nesouvisející události spolu v mém případě celkem souvisí. Při poslechu rádia jsem uslyšel naprosto neuvěřitelnou píseň, o kterou se chci podělit a s níž chci představit skutečně kvalitní hudební produkci, za kterou si toto oslovení jistě nezasloužím.

V naší vlasti se často setkáváme s výsledky práce na muzice velmi podivnými, o nichž Jarda Konáš napsal stohy elektronického papíru na svém webu příhodně nazvaném Hudební masakry (kdo nenavštívil, ať tak učiní). Ve světe tomu není jinak. Ale… jak u nás, tak ve světě se vždy najde někdo, kdo vytvoří něco nevšedního, něco neohraného a vkusného.

Zářným příkladem je seskupení Clean Bandit, které společně s britskou zpěvačkou a textařkou Jess Glynne vytvořili naprosto ohromující song. Poslechněte si:

Je to dost subjektivní, ale spojení klasiky s elektronikou otřešničkované výbornou barvou hlasu dokáže vskutku pohladit na duši. Clean Bandit, jak praví Wikipedie, je celkem mladé britské uskupení (dali se dohromady v roce 2009), jejich reálná tvorba ale začíná až v roce 2012 singlem „A+E“, singl „Rather Be“, v tomto článku, vydali začátkem tohoto roku.

Singlů vydali již více a zatím se slibuje nové LP „New Eye“. Dle posledních informací se zdá, že vyjde 2. června 2014.

Uznejte, v tomto případě se skutečně jedná o kvalitní kus muziky – je tam všechno, radost, energie, smysluplná slova a úroveň. Tady se prostě není za co stydět.


Malé PS Martinovi, jenž je autorem onoho komentáře: „Tohle je teprve super song“

 

1 Komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *