Pavol Seriš – Chutilo vám, páni?

V neděli 3. 4. 2016 jsem byl opět v dobré náladě, a to ve večerních hodinách v divadle Reduta (Národní dávalo Brno) kousek od stánků na Zelňáku. A proč v dobré náladě? Neboť chlapík v názvu článku uvedený, Pavol Seriš, dokáže velmi důsledně působit bolesti pantů… protože to, co provádí na podiu, jednoznačně nemá chybu.

V hlavní roli Pavol Seriš

Pavol SerišPavol Seriš je velmi šikovný slovenský hercem, jehož hlavní tvorbou je autorské divadlo kombinující stand-up, absurdní humor či pantomimu a tanec. A je to komediant každým coulem. Zde máte celé jeho BIO.

A hra, na které jsem byl? Chutilo vám, páni?

Pravdou je, že úvod takovým trhákem nebyl. Vzhledem k tomu, že délka Pavlových her není nijak rozsáhlá, nastoupilo umělecké duo, nevím ani jak se jmenovali, a zapěli několiko ze své vlastní tvorby, o záchodě, potápěčském kurzu a dalších podivnostech Zpěvačka zajímavě pracovala s hlasem (no, nadechnout se uprostřed slova?) a melodicky byla jejich tvorba velmi alternativní. Ale jen názor, jen názor. Každému, jak se líbí.

Co se zaručeně všem líbilo, byla hra samotná. Pavol vyniká v neuvěřitelné souhře mimiky, těla a hlasu. Jeho inscenace promlouvala k divákům o utrpení vrcholového (ano, vrcholový a několikrát to dokázal i vyvrcholením J) číšníka a jeho hned několika podřízených v restauraci, kteří, spíše než svým umem, vynikali speciálními schopnosti. Především to byla blbost jmenovaná několika odbornými slovy (debil, imbecil). Nicméně nabídnut byl zombík, super pomalý číšník (prý Tajfun), nácek, bitkař, španělský tanečník, vtipálek (a jeho úvodní pozdrav… ahoj, ahoj, ahoj… salam, salam, salam) a mnozí další.

Celá úvodní scéna popisovala jednotlivé členy týmu restaurace. Ani nemusíte použít svoji představivost, Pavol je velmi barvitě představil. Proč ale ukazoval všechny ostatní číšníky? Přijela důležitá návštěva a s takovým materiálem ji musel obsloužit.

Pozvání

Více nebudu prozrazovat. Najděte si čas a navštivte jednu z Pavlových her. Plán dalších her najdete zde. A pokud mohu doporučit, zkoukněte také Pri kase, je to pecka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *