Třetinu národa skutečně tvoří pitomci

A může si říkat každý cokoliv, ale ten doktůrek se po volbách vyjádřil zcela pravdivě. Největším důkazem tohoto jsou mnohé texty na sociálních sítích, zpravodajských serverech a některých blozích. A proč? Uveďme si krátký příklad. Na telefonu mám aplikaci od zprávařů z Novinky.cz. Kromě dané zprávy se přímo pod tímto textem zobrazí nejlepší komentář od čtenářů. Samozřejmě jeho „kvalitu“ neurčuje člověk (tedy alespoň ne ten rozumný). Daný text se stane nejlepším komentářem v okamžiku, kdy má nejvíce souhlasných kliknutí. A tady už boduje lidská blbost. Četl jsem totiž před několika týdny příjemný článek o tom, že se v pražské ZOO narodilo nějaké to zvířátko. A nejlepší komentář? „Zavřete Nečase za velezradu“. Celkem k věci…

A tento nešvar se neobjevuje jen tu. Kupříkladu na sociálním profilu tuzemského mobilního operátora Telefonica O2 byla nahrána fotografie školících se O2 Guru. Pravda, některé obličeje přibližují koutky úst k uším, ale je skutečně nezbytné napsat něco takového?

Aha… Kdo pracuje pro zloděje a hajzly,je zákonitě také zloděj a hajzl. Lidé na fotce vypadají jako z ústavu pro chorobomyslné,tudíž chápu,že sehnat si slušnou práci je pro ně problém,ale stejně,živit se tím,že okrádám lidi…. Tím bych se teda nechlubil… Jen tak mimochodem,zajímalo by mě,v čem je vlastně školíte. Asi v tom,jak nejlépe lidi okrást,co? A vzkaz pro všechny na fotce…. Najděte si slušnou a pořádnou práci!!!

Martin Kryštof

Krom toho, že autor mohl alespoň chvíli svého času věnovat tomu, jak má vypadat česky napsaná věta, je nutné podotknout, že jeho zmínka k okradání a dalším nesmyslům je naprosto zcestná. Přece jen je daná společnost, podobně jako ostatní operátoři, je firmou, která ví jak podnikat ve svém oboru. A pokud jí zákon a příslušné orgány umožňuji mít takové ceny, které mají (a nejinak je to i u konkurence), netuším, nač se daný člověk zlobí. Pokud se mu to nelíbí, ať zruší mobil a nebo táhne do levnějších krajů. A pokud jde o význam slova krádež, zákon hovoří následovně (Krádež je jako trestný čin přesně definována podle §205 nového trestního zákoníka (platného od 1.1.2010).):

Kdo si přisvojí cizí věc tím, že se jí zmocní, a

a) způsobí tak na cizím majetku škodu nikoliv nepatrnou,

b) čin spáchá vloupáním,

c) bezprostředně po činu se pokusí uchovat si věc násilím nebo pohrůžkou bezprostředního násilí,

d) čin spáchá na věci, kterou má jiný na sobě nebo při sobě.

A takových tu máme ještě mnoho. Přátelé, povzbuďte své známé k tomu, aby začali svůj mozek používat k přemýšlení, neboť právě takovéto skutky mnohých jedinců vedou naši zem tak akorát do prdele. Hezký večer

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *