No berte vládu vážně…

Bez ohledu na to, zdali je vláda schopná či nikoliv, zdali má svou vážnost, či je předurčena k tomu býti směšnou, je naší povinností se starat jeden o druhého. A to už jen tím, že budem dodržovat elementární pravidla, která mohou pomoci udržet šíření COVID-19 na uzdě, dokud nebude vakcína u rozumné většiny z nás… ochranné pomůcky na obličeji, minimalizovaný kontakt s okolím, mytí rukou a jiné běžné hygienické návyky.

Přes vážnost situace a stav, ve kterém se nacházíme, si Češi vždy dokázali najít cestu k humoru. Nutno však podotknout, že zejména naše stávající vládní garnitura mnohdy činí takové kroky a úkony, které nejen, že není možné už více parodovat, neboť jsou parodii už ze své podstaty, ale stávají se mnohdy inspirací.

Tady je pár moc pěkných příkladů:

Alenkomat.cz

Alena Schillerová je velmi populárním členem vlády. Kromě známých výroků vyzdvihující Babiše jako spasitele, své angličtiny, kadeřnického umění, se sama popularizuje pomocí fotografií především jí samotné na sociálních sítích. Potřeba sebeprezentace došla tak daleko, že si najala osobního fotografa.

Z posledního hlášení doplněného o fotografii sebe stojíce mezi dveřma, však vyšlo najevo, že fotograf je asi nemocný a paní Alenka proto recyklovala již jednou použitou fotografi a pro rozdílnost vyměnila barvu šatům. Nově je, zdá se, odbornicí i na photoshop.

Odpověď národa? Jednoduchá webová aplikace Alenkomat.cz, která Vám umožní udělat si Alenku v barvách, jakých chcete.

alenkomat.cz

Nedělní chvilka poezie

Tenhle pořad znají snad jen pamětníci z dob, kdy ještě nad naší vlastí držela svou pevnou ruku komunistická strana. Pořad, ve kterém recitátoři předčítali hrdinské a oslavné verše či velká díla našich spisovatelů za nepřítomného čučení v dáli…

Andrej Babiš a jeho mluva je očividně velkou inspirací. Sbírka dadaistických veršů na motivy jeho vyjádření zpracovaly ANDYKÓDY do Nedělní chvilky poezie.

Skoro všechno od TMBK

Tomáš Břínek, alias TMBK, je opravdový genius. Reaguje svou grafickou tvorbou na aktuální dění… a vzhledem k tomu, že se nic moc extra, kromě pandemie, neděje, reaguje na to. A nejčastěji jsou v jeho kolážích pochopitelně členové vlády. Jejich výroky a jednání jsou totiž nekonečnou studnicí pro takové koláže.

Zveřejněno v Covid-19

Související články

Odpovědi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *