Zákaz návštěv

Několik týdnů nazpět jsem se rozhodl navštívit své bývalé kolegy do IRESOFTu. Měl jsem chvíli po jízdách v autoškole, tak byl čas na prohození nemnoha slov, možné cucnutí kafe a pak zase zmizet do svého nového pracovního působiště. Návštěva trvala deset minut, byla příjemná a pozitivně naladěná. Měla však zajímavý dojezd, který mě například dovedl k sepsání textu o báječném odcházení.

Tím dojezdem totiž byla zpráva, kterou jsem obdržel od jedné z navštívených osob. Návštěva byla totiž zřejmě natolik fatální a měla tak nedozírné následky… tedy netuším, co to krom vypitého kafe bylo… že si Jiří Halousek našel čas, aby:

  • sdělil některým, že si nepřeje, aby se se mnou stýkali (na půdě firmy samosebou) 
  • zjišťoval, kdo se to se mnou v den návštěvy vlastně potkal (možná kvůli budoucímu kádrovému profilu?)
  • mi zamezil vstup na půdu IRESOFTu (na recepci vědí, že mě nemají pouštět)

Skutečností je, že návštěvy IRESOFTu lze snadno oželet a potkávání s bývalými kolegy lze řešit i jinou cestou. Zamýšlím se však stále nad tím, co se Jirkovi vlastně honilo hlavou, když tento zákaz vydával… že ovlivním nové zaměstnance? Že řeknu, jak se věci měly? Že mu nabourám jeho báječnou vizi firemní kultury?

Smál jsem se tomu asi půl dne, vyklepal si dolík v čele a zapřemýšlel, odkudže já takové móresy znám. Pravda… takový komunismus jsem v čisté formě nezažil, leč z vyprávění zde vidím hned několik podobností. Ono ostatně tlačit svou pravdu hlava nehlava bylo jejich hlavním krédem.

Prosím také o fotomontáž

Je ale poměrně kruté někomu zakazovat vstup, ale využívat jeho dobrého jména a pěkné tváře (až jsem se začervenal, jak jsem se teď pochválil). Přinejmenším to zavání solidním pokrytectvím. Čekal bych proto podobné úpravy, které už i komunisté v dávných dobách ovládali… člověka prostě vymazali kompletně.

Je mi totiž pak celkem nepříjemné, když mě majitel nesnáší a zakazuje mi, ale nemá problém mě vyvěšovat na svých stránkách:

Zveřejněno v O historii, O práci

Související články

Odpovědi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *